Uit onderzoek blijkt dat bewegen goed is voor lichaam en het brein. Daarom wordt er in onze gemeente al jaren cognitieve fitness gegeven.

Sinds september 2025 worden cognitieve fitnesslessen gegeven door docenten van Sport-Koepel. Bij deze gevarieerde lessen wordt gewerkt aan de spieren, het evenwicht, de hand- oog coördinatie en aan het geheugen. Dat maakt het een zeer holistische benadering van gezondheid. Daarnaast is er ook altijd ruimte om even gezellig samen de les af te sluiten onder het genot van een kopje koffie.

Woensdag 28 januari schuiven Fiona Scherpenzeel, Pedro Soares en Joan Scherpenzeel van Sport-Koepel tussen 19.00 en 21.00 uur aan in het radioprogramma Zukke Zorgen. Zij vertellen u exact wat cognitieve fitness exact inhoud en over de cursussen die sinds deze maan zowel in Oosthuizen als in Volendam van start zijn gegaan.