Vandaag bereikte ons het verdrietige nieuws dat voormalig RTV L.O.V.E.-presentator Jan Tol (mop) gisteren op 77-jarige leeftijd is overleden.
Jan was de inspirator achter en presentator van het tv-programma ‘100-min en Ouder’. Een uitermate grote betrokkenheid bij maatschappelijke onderwerpen leidde ertoe dat hij deze goed onder de aandacht kon brengen. Helaas, zijn gezondheid ging al langer stapje voor stapje achteruit, wat hem deed besluiten de presentatie over te dragen aan een opvolger.
Zijn maatschappelijke betrokkenheid kwam ook naar voren in andere functies die hij door de jaren heen binnen onze gemeente op zich heeft genomen. Zo was hij jarenlang gemeenteraadslid en aansluitend ook wethouder voor de lokale CDA en een drietal jaren voorzitter van de SKOV. Daarnaast was hij heel wat jaren penningmeester bij de EHBO-vereniging St. Willibrordus en vervulde hij de voorzittersrol bij de Seniorenraad en Koepel Sociaal Domein. Ook binnen de kerk was hij jarenlang actief. Zeker vanaf begin jaren ’80 was hij bij de R.K. Mariaparochie misdienaar en later ook lector en voorzitter van de parochieraad. In 2020 werd Jan benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en overige familieleden en vrienden heel veel sterkte met het dragen van dit immense verlies.
