Purmerend – De brandweer is vanwege een zeer grote brand uitgerukt naar het Purmerbos. Wat er precies aan de hand is kan een woordvoerder van de veiligheidsregio nog niet vertellen. Wel benadrukt hij dat een groot deel van het bosgebied in brand staat.
De eerste melding van de brand kwam om 20.35 uur binnen, waarna de brandweer al snel opschaalde om zoveel mogelijk wagens richting het bos te krijgen. “We zijn daar nu ter plaatse”, vertelt de woordvoerder. Maar: “Er is nog veel niet duidelijk.”
UPDATE 22.56 uur
Een deel van de brandweerlieden vertrekt nu, zij worden afgelost door een andere groep brandweerlieden.
UPDATE 22.40 uur
Het droneteam is inmiddels gearriveerd en maakt zich klaar om aan het werk te gaan. Dat team gaat van bovenaf meer zicht bieden dan er vanaf de grond is. De Veiligheidsregio benadrukt nogmaals dat mensen niet naar het Purmerbos moeten gaan en als zij er al zijn, het gebied zo snel mogelijk moeten verlaten. De veiligheidsregio kan nog niet vertellen hoe lang de situatie gaat duren.
UPDATE 22.11 uur
Naar verluidt is er een speciaal droneteam vanuit de Gooi- en Vechtstreek onderweg om te helpen bij het bestrijden van de brand. De brand zou in het noordelijke deel van het bos woeden.
UPDATE 21.53 uur
Een woordvoerder meldde aan RTV Purmerend dat er, voor zover bekend, geen mensen vermist zijn. De woordvoerder meldt ook dat er in warme periodes maatregelen worden getroffen om de hulpverleners die aan het werk zijn extra te beschermen. De brand is opgeschaald naar GRIP 1.
UPDATE 21.32 uur
De Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland roept mensen op om niet naar het Purmerbos te gaan en de hulpdiensten alle ruimte te geven. De brandweer vermoedt dat het gaat om grondvuur. Er worden speciale vuurzwepen gebruikt om dit vuur te doven. Een woordvoerder heeft tegen het Noord-Hollands Dagblad gemeld dat er op dit moment een politiehelikopter in de lucht hangt om in kaart te brengen hoe groot het gebied is dat in brand staat.
(Bron: RTV Purmerend)