De gemeente Purmerend is voornemens het Van der Valk Hotel in Zuidoostbeemster te kopen en daar in de toekomst woningen te realiseren. Dat heeft de gemeente buurtbewoners in een brief laten weten.
Kopen pand en grond voor gebiedsontwikkeling
De gemeente wil het pand en bijbehorende grond kopen om een gebiedsontwikkeling, in lijn met de Dorpsontwikkelingsvisie Zuidoostbeemster 2020-2040, mogelijk te maken. Daarin is opgenomen dat dit een kansrijke plek is om woningbouw voor senioren en starters mogelijk te maken. Dit in combinatie met een steunpunt gezondheidszorg en mogelijk parkeren. Naar verwachting zal het voorstel voor de aankoop in de commissievergadering van 11 december wordt besproken.
Planning en vervolg
Momenteel verblijven er 80 statushouders vanuit het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) in het hotel. De afspraken tussen Van der Valk en het COA hierover lopen nog door tot het voorjaar van 2026. Om ervoor te zorgen dat het gebouw niet leeg staat tot de locatie opnieuw ontwikkeld wordt, wil de gemeente de locatie in de tussentijd geschikt maken voor de tijdelijke opvang van 80 tot 120 Oekraïense ontheemden.
Gestreefd wordt om de overdracht van het hotel aan de gemeente in het derde kwartaal van 2026 te laten plaatsvinden.
