De 56-jarige man uit Volendam die ervan wordt verdacht dat hij zijn jonge buurmeisje heeft mishandeld en bedreigd, blijft 30 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank afgelopen woensdag beslist, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie (OM) weten.

In Volendam ontstond grote onrust tijdens het kermisweekend nadat een 56-jarige man zijn jonge buurmeisje zou hebben aangevallen. Volgens de politie drong hij op zaterdag 6 september om tien voor half elf ’s avonds de woning binnen, waar het meisje op dat moment alleen thuis was en in haar slaapkamer lag.

Daar sloeg en bedreigde hij haar. Op video’s die in het dorp rondgingen is te horen hoe de man de slaapkamer binnenstormt en schreeuwt: “Ik ga je vermoorden!”

‘Ruzie over voetbalveldje’

Kort daarop werd de 56-jarige verdachte aangehouden. Volgens de politie kwam de man rechtstreeks van de kermis, was hij onder invloed en nog geschminkt. De vermoedelijke aanleiding zou een slepende burenruzie zijn over het voetbalveldje achter het huis.

Het incident maakte veel los in het dorp. Op de zondagmiddag erna werden de ruiten van het huis van de verdachte ingegooid. Ook is het huis bekogeld met eieren.

In oktober opnieuw voor de rechter

Het OM laat weten dat de man 30 dagen langer vast blijft zitten. In oktober wordt opnieuw beslist over of de man vast blijft zitten.