Op de A7 van Purmerend naar Hoorn is vanaf morgen ook een trajectcontrole. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM). Dat betekent dat er in beide richtingen wordt gehandhaafd. Die controle, waarbij de snelheid over een langere afstand in de gaten wordt gehouden, moet ervoor zorgen dat automobilisten minder hard rijden.
Vanaf morgen worden automobilisten die van Purmerend naar Hoorn rijden geregistreerd tussen hectometerpaal 17.7 en 27.5. Als ze gemiddeld te hard rijden, volgt een boete. In de andere richting, van Hoorn naar Purmerend, is al sinds januari een trajectcontrole actief. Handhaving in beide richtingen is hard nodig, volgens het OM, omdat op de A7 opvallend veel weggebruikers te hard rijden.
Volgens het OM rijdt één op de zes automobilisten te hard op deze snelweg, met uitschieters van snelheden ruim boven de 200 kilometer per uur. Het OM en Rijkswaterstaat hopen dat de trajectcontrole op de snelweg de kans op ongelukken verkleint en de verkeersveiligheid verbetert.
