Veel kinderen hebben wel de capaciteiten voor een bepaald schoolniveau, maar vaak lukt dat dan toch niet. Dit heeft te maken met de manier van aanbieden en verwerken van de leerstof.

Onderzoek toont aan dat we op verschillende manieren leren en denken. Beelddenken is een leerstijl met een voorkeur voor beelden. Taaldenken is een leerstijl met een voorkeur voor taal.

Beelddenkers hebben het op school vaak moeilijk.

Het (voortgezet) onderwijs biedt leerstof voornamelijk talig aan. Door de lesstof te visualiseren (met beelden), te kaderen en te laten ervaren, krijgen hersenen beter grip op de lesstof.

Linda Tol is organisatieadviseur en -ondersteuner in het onderwijs bij AaBbCc. Tijdens deze lezing krijgen ouders van kinderen in de basisschoolleeftijd en van kinderen in het voortgezet onderwijs handvatten om hun kind te helpen bij het begrijpen en verwerken van de stof.

De lezing Taaldenkers en Beelddenkers is op maandag 6 februari van 20:00 tot 22:00 uur in de Bibliotheek Volendam (Foksiastraat 10).

Deelname aan de lezing Taaldenkers en Beelddenkers kost € 5,= voor leden Bibliotheek Waterland en € 7,50 voor niet-leden van de Bibliotheek. Koffie en thee zijn gratis.

Aanmelden kan via www.bibliotheekwaterland.nl/kaartverkoop of in één van de vijf vestigingen van Bibliotheek Waterland.

Linda Tol