Op zaterdag 5 september vindt in Purmerend de sponsorloop Walk to Fight Cancer plaats. Maximaal 99 enthousiastelingen kunnen deelnemen aan de sponsorloop. Wie wil wandelen moet snel zijn. De aanmelding start vandaag. Het doel van de wandeling is naast de opbrengst van de startbewijzen zoveel mogelijk sponsorbedragen en donaties op te halen.

Het evenement is een initiatief van Fight Cancer, een stichting die fondsen werft voor wetenschappelijk kankeronderzoek en preventie via KWF Kankerbestrijding. Voor Purmerend is het evenement nieuw. Het is pas sinds kort dat een afdeling van de stichting zich in Purmerend en Beemster bezighoudt met het inzamelen van geld.

De sponsorloop op 5 september kent routes van tien en twintig kilometer. Start en finish zijn bij het Leeghwaterbad. De start van de Walk to Fight Cancer is tussen 9.00 en 10.00 uur. Toeschouwers bij start- en finishplaats en langs de route zijn vanwege het coronavirus ongewenst. De Walk to Fight Cancer vervangt de jaarlijkse Swim to Fight Cancer, die vanwege de coronamaatregelen niet doorgaat. Het evenement wordt in Purmerend gesteund door Spurd, vanuit haar betrokkenheid met gezondheid en sportief bewegen.

Aanmelden kan via https://www.fightcancer.nl/

Bron: RTV Purmerend