PLUS supermarkt Ligthart heeft bekend gemaakt plaatselijke (horeca-)ondernemers te gaan helpen met de verkoop van overtollige voorraden.

Bedrijfsleider Martijn Ligthart vertelt aan NH Nieuws wie er allemaal bij hem kunnen aankloppen voor hulp. “Lokale groenteboeren, bierleveranciers en andere ondernemers die normaal gesproken bijvoorbeeld op Schiphol of de Zaanse Schans staan.”

Hij verkoopt de voedselvoorraden die de horeca door de verplichte sluiting niet meer kwijt kan. Volgens Ligthart is het initiatief zo’n groot succes, dat er zelfs ondernemers uit Zaandam op de stoep stonden. “Ik probeer zoveel mogelijk mensen te omarmen, maar ze moeten natuurlijk niet van al te ver weg hiernaartoe komen. Purmerend, Kwadijk, en Midden Beemster zijn goed te doen, maar ik heb de mensen uit Zaandam ook geholpen.”

Hoewel hij het liefst ‘iedereen zou helpen’, focust Ligthart zich in eerste instantie op de mensen uit Purmerend. “Ik heb ook al tegen de slager hier uit het winkelcentrum gezegd: zorg dat je vlees vacumeerd als je moet sluiten, dan gaan wij het verkopen. Ik probeer alle directe collega’s in de omgeving te helpen, want anders gaan er heel veel mensen naar de knoppen. Dat kan mijn hart niet verdragen.”

Bron: NH Nieuws / Foto voorpagina: Google Maps