Purmerend – De brandweer moest vanochtend rond 10.45 uur uitrukken voor ernstige wateroverlast bij zorgcomplex Triton in Purmerend.

Ter plaatse bleek de parkeergarage door de zware regenval onder water te staan. Ook een deel van het trappenhuis stond onder water. Rond half twaalf werd het groot watertransport opgeroepen. De brandweer heeft geprobeerd het water uit de garage te pompen, maar dat is helaas niet gelukt. De geparkeerde auto’s moeten daardoor als verloren beschouwd worden.

Het Hoogheemraadschap zal nu gaan proberen om het water weg te pompen. Hoelang dat gaat duren is nu nog niet bekend. Het zal vermoedelijk enige dagen gaan duren eer de garage echt helemaal droog is.

RTV L.O.V.E. sprak met de huismeester van het pand dat o.a. wordt gehuurd door De Zorgcirkel. Hij is zelf nog niet bij het pand geweest, maar vertelde na het zien van de foto’s ‘er goed ziek van te zijn’. Nog niet zo lang geleden heeft De Zorgcirkel te maken gehad met een lekkage in het pand zelf die moeilijk op te sporen bleek. Deze is eigenlijk net verholpen en nu dit. De huismeester vind het vooral erg voor de bewoners die er hun auto hebben staan. Of er ook voertuigen van De Zorgcirkel zelf in de garage stonden kon hij niet met zekerheid zeggen. ‘Normaliter staan de elektrische fietsen van de thuiszorg wel in de garage, maar die worden de laatste tijd ook vaak elders in het pand neergezet’, aldus de huismeester.

Vermoedelijk is het water massaal de parkeergarage ingelopen toen de naastgelegen sloot overstroomde.