Over ruim een week zullen heel wat sportievelingen zich in Volendam weer in het zweet werken, want op 6 juni a.s. vindt de tweede editie van de Palingrun plaats. Dit sportieve evenement kent de volgende onderdelen waarop je je t/m 5 juni a.s. in kunt schrijven:

10 Engelse Mijl Run

De 10 Engelse Mijl (16,1 km) run bestaat uit twee identieke ronden van 8 km. De start om 19.30 uur is op het Slobbeland. Vanaf hier loop je langs de groene stroken van Edam, De Broekgouw en over de Dijk.

De maximale looptijd is 120 minuten. Dit houdt in dat je gemiddeld 7,27 min/km moet lopen om binnen de tijd te finishen. De Finish is eveneens op het Slobbeland.

5 Engelse Mijl Run

De 5 Engelse Mijl Run is een run van ongeveer 8 kilometer sightseeing dwars door Volendam, maar dan op tempo. Je rent langs het Markermeer, door het centrum van Volendam, langs de Haven van Volendam naar de finish op het Slobbeland.

De tijdslimiet voor is 75 minuten. Dit betekend dat je gemiddeld 9,22 minuten/km moet rennen om binnen de tijd te finishen.

Businessrun

Zowel de 5 als de 10 Engelse Mijl kunnen ook gelopen worden met een businessteam. Ieder team dient te bestaan uit 3 tot 8 teamleden.

De start voor de 5 Engelse Mijl is om 18.30 uur en voor de 10 Engelse Mijl om 19.00 uur op het Slobbeland.

Kidsrun

Kinderen van 4 t/m 15 jaar kunnen meedoen aan een leuke run van 500 m of 1500 m.

De 500 meter is voor kinderen van 4 t/m 6 jaar en betreft een rondje rennen om het Slobbeland. De tijdslimiet is 10 minuten. Er wordt om 16.30 gestart op het slobbeland.
De 1500 meter is voor kinderen van 7 t/m 15 jaar en de route loopt vanaf het Slobbeland via B-Active en het Marinapark terug over het Noordeinde naar het Slobbeland. De tijdslimiet is 20 minuten. Er wordt om 16.45 uur gestart.

Alle kinderen die de eindstreep halen ontvangen een medaille.

15 km Wandeleditie

Wil je liever wandelen dan hardlopen? Doe dan mee aan de gezellige Palingloop Wandeleditie. Meedoen kan al vanaf 12 jaar.

Tijdens deze wandeltocht geniet je op je gemak van al die prachtige plekken die Edam en Volendam zo geliefd maken bij bezoekers uit binnen- en buitenland. Waar normaal gesproken busladingen toeristen lopen, heb je nu alle ruimte en tijd om lekker te genieten.

Er wordt om 17.00 uur gestart op het Slobbeland, waar ook de finish zal zijn.

15 km Businesswalk

Wil je liever wandelen dan hardlopen? Doe dan met je team mee aan de gezellige Palingloop Wandeleditie. Je team dient te bestaan uit 3 t/m 8 personen.

Tijdens deze wandeltocht geniet je op je gemak van al die prachtige plekken die Edam en Volendam zo geliefd maken bij bezoekers uit binnen- en buitenland. Waar normaal gesproken busladingen toeristen lopen, heb je nu alle ruimte en tijd om lekker te genieten.

Er wordt om 17.00 uur gestart op het Slobbeland, waar ook de finish zal zijn.

Meer informatie en inschrijven

Inschrijven voor een van bovengenoemde onderdelen kan via de website www.palingrun.nl Op deze website kun je ook terecht voor uitgebreide informatie betreffende de Palingrun.