Als het aan de gemeente Waterland ligt komt er binnenkort een verbod op het oplaten van ballonnen. Dit omdat men van mening is dat het oplaten van ballonnen slecht is voor het milieu.
Eigenlijk wilde de gemeente dit verbod vorig jaar al opnemen in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), maar een groot deel van de lokale politiek had moeite met de strafmaat. Een ballonnetje oplaten kon dan zo maar maximaal drie maanden gevangenisstraf opleveren of ruim 4.000 euro boete. Dit is nu eenmaal een strafbepaling die van toepassing is op veel bepalingen in de APV Veel lokale politici vonden een boete van 250 euro meer op zijn plaats. Met name de VVD had grote moeite met de hoge strafmaat. Omdat er geen politieke overeenstemming kon worden bereikt werd het plan voor het verbod voorlopig ingetrokken en kwam er een onderzoek naar de mogelijkheid om de strafmaat aan te passen.
Dit onderzoek is inmiddels afgerond, met als conclusie dat men toch het beste de algemene strafmaat uit de APV kan handhaven. Het college is van mening dat een rechter een passende straf kan opleggen bij overtreding en dit hoeft echt geen drie maanden cel of 4.000 euro boete te zijn bij het oplaten van één ballonnetje. Binnenkort zal de politiek in de gemeente Waterland zich opnieuw buigen over de zaak.