Vaar op zaterdagavond 20 juni mee en beleef de midzomernacht op het water tussen de eilandjes van het fraaie natuurgebied het Ilperveld, vlak ten noorden van Amsterdam.

De vaartocht met schipper en gids van Landschap Noord-Holland begint nog in de schemering, maar al snel valt de nacht en dan beleef je de natuur heel anders. Aan boord van de excursieboot, glijdend tussen de rietkragen, kun je van de geluiden van de nacht genieten. Gakkende ganzen, kwakende eenden en andere vogels die van zich laten horen. Sommige moerasvogels kun je ook in het donker horen en met wat geluk vliegen er vleermuizen.

Op zoek naar vlinders

Liever overdag door dit prachtige gebied varen? Dat kan op zondag 21 juni als we op zoek gaan naar vlinders in het Ilperveld. In deze tijd van het jaar is de prachtige Sint-Jansvlinder, ook wel bloeddropje genoemd, op veel plekken te vinden. Hij zit vaak op rietstengels en laat zich mooi bekijken, want je kunt er met de stille boot vlakbij komen. Onderweg hebben we ook oog voor de planten die langs de waterkant bloeien en de vele vogels die rondvliegen. Ook bezoeken we een van de vele eilandjes.
Het is zeker dat we op een van deze eilandjes de St. Jansvlinder zullen aantreffen. We kijken ook waar de rietorchissen en het vleesetende zonnedauw staan en of deze al bloeien. De gids laat het je allemaal zien.

Voor beide excursies geldt: Trek waterdichte schoenen of laarzen aan en warme (regen)kleding, en heb je een verrekijker, neem die dan mee. Kinderen zijn van harte welkom. Op de boot is ook plek voor rolstoelen (neem van tevoren even contact op als je met een rolstoel mee wilt). Honden zijn in het Ilperveld niet toegestaan

Wanneer: zaterdag 20 juni 2026 van 22.00 tot 00.00 uur en zondag 21 juni van 13.30 – 15.30 uur.
Verzamelen: Bezoekerscentrum Ilperveld, Kanaaldijk 32A, 1121 NX Landsmeer.

Reserveer een plek aan boord op www.landschapnoordholland.nl/activiteiten