Vanaf vandaag geldt de nieuwe maximumsnelheid van 100 kilometer per uur op de snelwegen. Door de maatregel moet er minder stikstof worden uitgestoten.
Dat betekent dat er geen 130 kilometer per uur gereden mag worden gereden over de Afsluitdijk en andere stukken snelweg in de provincie. De Afsluitdijk was in 2011 nog het eerste stuk waar 130 kilometer per uur gereden mocht worden.
Hoewel de maximumsnelheid overdag wordt verlaagd, mag er ’s avonds en ’s nachts harder gereden worden. De nieuwe maximumsnelheid geldt alléén tussen 6.00 en 19.00. Onderstaande verkeersborden moet dit op de snelweg verduidelijken.
Het kabinet heeft eind vorig jaar besloten de maximumsnelheid aan te passen omdat het de stikstofuitstoot verlaagt. Omdat veel snelwegen langs of door natuurgebieden lopen, komt de stikstof in de natuur terecht.
Minder files
“Bij een snelheidsverlaging breng je de snelheden dichter bij elkaar, waardoor er een rustiger verkeersbeeld ontstaat en de ruimte op de weg beter benut kan worden”, legde een adviseur milieukwaliteit van Royal Haskoning DHV eerder aan mediapartner NOS uit. “Dat zorgt voor een betere doorstroming.”
Ook die doorstroming leidt tot een verlaging van de stikstofuitstoot: hoe schadelijk het voor milieu dan ook mag zijn om 130 km/u te rijden, in files wordt nog veel meer stikstof uitgestoten.
Bron: NH Nieuws