De Marker Espress start binnenkort met een pilot om vervoer van scholieren tijdelijk gratis te maken. De hele maand juni kunnen kinderen van het Don Bosco College in Volendam en De Triade in Edam op vertoon van hun schoolpas gratis tijdens schooluren overvaren. Dit geldt zowel voor de heen- als terugweg en er mag een fiets meegenomen worden, zodat de route vanaf de boot per fiets vervolgd kan worden.

Officieel dient de Marken Express ook te weten welke personen er allemaal meevaren, dus maken zij graag vooraf een lijst. Vandaar dat je je op moet geven. Leerlingen die zich hebben opgegeven worden in de ochtend van de lijst afgestreept en ontvangen van de bemanning een muntje. Op de terugweg kan de munt weer worden ingeleverd, zodat de bemanning weet dat het om een leerling gaat. Je kunt jezelf opgeven door te mailen naar [email protected].

In de ochtenden zal er helaas niet alle uren gevaren worden, waarschijnlijk enkel het eerste uur. Tevens zal de Marker Express pas varen als er minimaal tien leerlingen aan boord zijn. En uiteraard is, net als in de bus, trein of tram, het dragen van een mondkapje ook op de boot verplicht.

Foto voorpagina: Markenexpress.nl