RKAV Volendam heeft gisteren een nederlaag geleden in Haarlem. Koninklijke HFC was te sterk: 3 – 0.

Om enkele minuten over half drie werd de wedstrijd op gang gebracht door RKAV Volendam-aanvaller Jaymillio Pinas. De eerste kans was meteen voor de bezoekers uit Volendam. Na ongeveer vijf minuten voetballen werd Pinas vanuit het achterveld aangespeeld. Met een diepe bal werd de Haarlemse defensie uitgespeeld, waardoor Pinas richting het doel van Mitchel Michaelis kon sprinten. De aanvaller verraste Michaelis en besloot de bal direct op de pantoffel te nemen. Tot grote opluchting van de doelman van de Koninklijke belandde de bal op het dak van het doel. Ook Koninklijke HFC liet zich van zijn beste kant zien. Een schot van Delano Ladan belandde echter op de vuisten van de kersverse doelman Barry Lauwers.

De grootste kans kwam na iets meer dan tien minuten voetballen. Vanaf de linkerflank dribbelde Arenchelo Leito naar binnen en leverde een perfecte voorzet af bij de tweede paal. Daar dook plots rechtsbuiten Roy Tol op, die zijn voet nog tegen de bal wist te zetten. Doelman Michaelis liet zich echter niet verrassen en reageerde scherp: hij tikte de bal met zijn benen over de achterlijn.

Op het kwartier volgde de volgende grote mogelijkheid voor RKAV Volendam. Het was opnieuw Leito die van links naar binnen trok, maar ditmaal besloot hij voor eigen succes te gaan. Zijn schot bleek echter van onvoldoende kwaliteit, waardoor de bal richting de hoekschop vloog.

RKAV de kansen, HFC de leiding

Ondanks het overwicht in kansen kwam RKAV Volendam op zeer ongelukkige wijze op achterstand. Een diepe bal van Flip Klomp belandde voor de voeten van Ladan. De bal bleef echter ongelukkig hangen in het kunstgras, waardoor de Volendamse defensie werd verschalkt. Ladan omspeelde doelman Lauwers en legde de bal perfect voor op de inlopende Tom Bijen. Voor Bijen was het een koud kunstje en hij schoof de bal binnen: 1 – 0.

RKAV Volendam liet zich niet uit het veld slaan. Een slippertje achterin bij HFC gaf Leito de bal, die vervolgens opkwam richting de zestien van Michaelis. Leito legde de bal breed op de stormende Nick Runderkamp, die direct met zijn linker uithaalde, maar zag doelman Michaelis zijn schot blokkeren.

Vijf minuten voor het rustsignaal leken de Volendammers op weg naar een uitgelezen mogelijkheid. Scheidsrechter Tim Visser wees naar de stip na een vermeende handsbal van een HFC-speler. Echter, de grensrechter wees hem terecht. Visser besloot daarop van beslissing te veranderen en draaide de strafschop om in een vrije trap, die uiteindelijk geen gevaar opleverde. Dit bleek het laatste wapenfeit van de eerste helft, die voor de Volendammers misschien anders had kunnen verlopen.

De tweede helft werd ongewijzigd aangevangen. Kansen bleken in de openingsfase van het tweede bedrijf schaars. Na een ruim uur spelen speelden de Haarlemmers zich naar een aardige kans. Echter, de aanval die via Koen Tros en Klomp verliep, kon weg gewerkt worden door de defensie van RKAV Volendam.

HFC verdubbelt de score

Na een ruime zeventig minuten spelen ontvingen de Haarlemmers een vrije trap in de middencirkel. Deze vrije trap werd richting het zestienmetergebied van doelman Lauwers geslingerd en zeilde over rechtsback Lex Veerman. Tot ieders verbazing dook daar Steyn Mussche op die geen enkele aarzeling kende. Met zijn linker volleerde hij de bal hard en hoog in het doel van Lauwers: 2 – 0.

Het ging van kwaad tot erger voor RKAV Volendam. Invaller Levi de Wilde kon de bal ver buiten het strafschopgebied van Lauwers controleren op zijn borst. Hij liet de bal vervolgens één keer stuiteren en besloot daarna de bal met zijn linkervoet ineens te nemen. De Wilde zag de bal op fraaie wijze in het doel ploffen: 3 – 0.

De bezoekers uit Volendam kregen de deksel keihard op hun neus en keerden met een flinke draai om de oren terug naar het dorp.

Kermis-thuis

Volgend weekend staat de Volendammer kermis voor de deur. Op de zaterdag van de Volendammer kermis, 6 september 2025, speelt RKAV Volendam een thuiswedstrijd in het Hein Koning Stadion. Tegenstander is SV Spakenburg en de wedstrijd zal om 14.30 uur worden aangevangen.

Scoreverloop:

  • 23′ Tom Bijen 1 – 0
  • 74′ Steyn Mussche 2 – 0
  • 84′ Levi de Wilde 3 – 0

Opstelling Koninklijke HFC: Mitchel Michaelis; Ties de Boer (72′ Steyn Mussche), Ruben Heeremans, Marijn Ploem, Tom Bijen (60′ Levi de Wilde); Gerry Vlak, André Morgan, Koen Tros; Ian Beelen (60′ Oussama Lahri), Delano Ladan (60′ Oussama Lahri), Flip Klomp (86′ Cas Dijkstra).

Opstelling RKAV Volendam: Barry Lauwers; Lex Veerman, Stef Schokker, Perry Karregat, Rob Tol; Pieter Kroon, Nick Runderkamp, Max Veerman; Roy Tol, Jaymillio Pinas, Arenchelo Leito.