Bij het Winkelcentrum Havenhof in Volendam komt het vaak voor dat (brom)fietsers het trottoir gebruiken om het Havenhof te bereiken. Dit gebeurt als zij vanaf de rotonde richting het Havenhof fietsen en bij de afslag naar de parkeergarage het trottoir oprijden.

Omdat het trottoir en de rijbaan met dezelfde stenen zijn bestraat, is het verschil niet altijd goed te zien. Toch is het belangrijk dat (brom)fietsers de rijbaan gebruiken en niet over het trottoir fietsen. Zo houden we de ruimte veilig voor voetgangers.

Gebruik de fietsenrekken

Heeft u het winkelcentrum bereikt? Stap dan af en zet uw fiets in een van de fietsenrekken. Plaats uw fiets niet los op het plein of voor winkels. Zo houden we de doorgang vrij en kunnen ondernemers hun ingang goed bereikbaar houden.

Extra toezicht

Vanaf 1 december controleert handhaving extra op fietsen op het trottoir bij het Winkelcentrum Havenhof. Bij overtreding wordt een boete uitgeschreven.