Purmerend – Bij De Graaf Afvalbeheer in de Purmerendse Baanstee is vannacht brand uitgebroken. De brand zou rond twee uur zijn ontstaan in het gedeelte van het bedrijf waar papier opgeslagen ligt. Er zouden in het betreffende pand aan de Hertzstraat meerdere knallen en explosies zijn gehoord, die zouden afkomstig zijn van de heftrucks die er gestald waren.

De brand werd opgemerkt door een voorbijganger. Al vrij snel na de melding werd er opgeschaald naar ‘zeer grote brand’ en groots uitgerukt. Korpsen uit o.a. Ilpendam en Rijswijk werden opgeroepen om bijstand te verlenen. Hoewel er tijdens het uitbreken van de brand niemand aanwezig was in het pand en er dus ook geen gewonden zijn gevallen, staat er wel een ambulance paraat.

De brand is inmiddels onder controle, maar nog niet geblust. Omdat je in een pand op een industrieterrein nooit exact weet wat voor invloed de brand op de wand en constructies heeft, werkt men met een blusrobot. Deze is speciaal ontwikkeld om branden veilig te blussen als dat voor mensen niet mogelijk of te gevaarlijk is.

De wind stond gelukkig ‘gunstig’, waardoor bewoners in de aangrenzende woonwijk nauwelijks last hadden van de rookontwikkeling. Eventuele neergeslagen roetdeeltjes zijn volgens de Veiligheidsregio niet schadelijk en kunnen worden weggespoeld met water.

Ondanks dat de brand onder controle is, zijn nog wel enkele straten afgezet. Het gaat om de Amperestraat (de Belstraat is wel vrij), Westerweg naar de Edisonweg, Edisonweg voorbij de kruising met de Ohmstraat en Einsteinstraat en de Hertzstraat. De brandweer verwacht nog zeker een uur nodig te hebben om de brand goed uit te blussen. Stichting Salvage is inmiddels ter plaatse voor de afhandeling van de schade.