Woonwagenbewoners aan het Akropolishof in Purmerend voeren actie omdat ze meer standplaatsen willen. Het tekort is zo hoog dat sommige bewoners noodgedwongen in een tent of caravan op de standplaats van hun ouders staan. Gisteren dreigden ze om met 1000 man actie te voeren. Wethouder Thijs Kroese is van zulke dreigementen niet gediend, maar kwam wel met een voorstel.
Het dossier speelt al een aantal jaren, maar tot een gesprek met de wethouder kwam het nog niet eerder. Bewoners van het woonwagenkamp grepen daarom hun kans om onder andere hun ongenoegen over het lange wachten duidelijk te maken.
Optimaliseren
In 2018 moest de gemeente op zoek naar extra standplaatsen, maar daar is nog maar weinig van terecht gekomen. De wethouder laat weten dat hij wel op korte termijn wil kijken of het kamp ‘geoptimaliseerd kan worden’. Op die manier hoopt hij dat er meer standplaatsen in het bestaande kamp vrij komen.
De wethouder had voor de lange termijn minder goed nieuws voor de bewoners. Er moeten namelijk ook veel reguliere woningen worden gebouwd. “Ik kan niet één-twee-drie een wijk uit de grond stampen”, zegt Kroese. “En datzelfde geldt voor de woonwagenkampen.”
Protest caravans
Eergisteren was er een kleine actie voor het kamp waar twee ‘protest caravans’ neergezet waren. De wethouder wil dat die zo snel mogelijk weggehaald worden. De caravans staan namelijk op een openbare parkeerplek.
Bron en foto: NH Nieuws – Mischa Korzec