Uitgangspunten omvang en locaties voor de uitwerking van de kermis Edam-Volendam 2023
  • De huidige omvang gemeente Edam Volendam volstaat
  • Draaikermis in Volendam blijft op oude/ gebruikelijke locatie, deze locatie kan wel uitgebreid worden als ‘verbinding’ tussen de verschillende kermislocaties (bv. Julianaweg en/ of Populierenlaan)
    Uitgangpunt is dat meer spreiding moet komen en dat er ca. 5000 bezoekers moeten worden afgevangen op alternatieve locaties i.h.k.v. veiligheid/ crowdmanagement in Volendam:
  • Tent in Marinapark niet meer organiseren.
  • Tent op Slobbeland plaatsen (ca. 2500 bezoekers).
  • Tent nabij een van de kermislocaties (ca. 2500 bezoekers) plaatsen, mogelijke opties daarvoor zijn: stadion FC Volendam, Boelenspark (geluid is een aandachtspunt), kop van het Boelenspark, of een tweede tent op Slobbeland.
Voorwaarden:
  • Afstanden tussen de verschillende kermislocaties in zowel Edam als Volendam worden verkort.
  • De verschillende kermislocaties in zowel Edam als Volendam worden aan elkaar verbonden, d.m.v. bijvoorbeeld het toevoegen van attracties en/ of eetgelegenheden op de verbindingswegen.
  • Programmeringen van de verschillende locaties dienen beter op elkaar te worden afgestemd.
  • Aantal bezoekers dat moet worden afgevangen in tenten (i.h.k.v. veiligheid en crowdmanagement & control) moet nader worden onderzocht en vastgesteld door de gemeentelijke afdeling Veiligheid in overeenstemming met de politie.
Uitgangspunten niveau en kwaliteit

Draaikermis

  • Aantal nieuwe top attracties toevoegen
  • Lage ritprijzen en hoge kwaliteit aanbieden
  • Goede mix tussen familie-, kind- en grootvermaak

Horeca-kermis

Uitgangspunt is dat de muziek die op verschillende plaatsen wordt gedraaid past in de visie en traditioneel en authentiek is (kermismuziek).

  • Kermis Edam 2023: van 31 augustus t/m 3 september 2023
  • Kermis Volendam 2023: van 8 t/m 11 september 2023

(Bron: Groot-Waterland.nl |Gemeente Edam-Volendam)