In de zoektocht naar een onderkomen voor het spelen van play-offwedstrijden is Ajax uitgekomen bij FC Volendam. De club uit het vissersdorp biedt haar accommodatie aan, omdat de Johan Cruijff Arena in die periode niet beschikbaar is. Er vinden namelijk tien shows van popartiest Harry Styles plaats tussen 16 mei en 5 juni.

“We zijn een gastvrije club en we hebben de mogelijkheid om Ajax te helpen”, laat de woordvoerder van FC Volendam weten. De play-offs om deelname aan de Conference League bestaan uit een halve finale en een finale. “Daarnaast hebben we sinds dit seizoen een samenwerkingsverband.”

In het stadion van FC Volendam is er ruimte voor 6800 supporters. Dat verschil is behoorlijk met de capaciteit van de Arena, waar plek is voor 56.000 voetbalfans. Over de kosten van deze helpende hand wil FC Volendam geen uitspraken doen.

Het lijkt er op dit moment op dat de nummers 5 t/m 9 de play-offs ingaan. Nummer 6 AZ doet niet mee, want als bekerwinnaar zijn de Alkmaarders al verzekerd van een Europa League-ticket. Op dit moment staat Ajax op de 5e plek.

Speeldata zijn donderdag 21 mei en zondag 24 mei. Het gaat om plaatsing voor de 2e voorronde van de Conference League voor volgend seizoen.

Zelf strijdt FC Volendam nog tegen degradatie en kan het zijn dat de ploeg van trainer Rick Kruys nog nacompetitie moet spelen. “Dat levert wellicht nog operationele uitdagingen op, maar de wedstrijddagen zullen elkaar niet overlappen.”