Op zaterdag 24 mei organiseren Landschap Noord-Holland, Gemeente Landsmeer en Bureau Toerisme Laag Holland samen met lokale (horeca)ondernemers uit Landsmeer de Fiets-Vaarexcursie ‘Varen, Trappen en Happen door Landsmeer’. Deze bijzondere tocht biedt een verrassende kennismaking met het unieke landschap, de verhalen én de smaken van Landsmeer.
Ontdek Landsmeer over water en land Vanaf het Bezoekerscentrum Ilperveld aan de Kanaaldijk vertrek je om 10.00, 12.00 of 14.00 uur per boot, onder begeleiding van een schipper én gids van Landschap Noord-Holland. Tijdens de vaartocht van ongeveer een uur vaar je dwars door het schilderachtige Ilperveld: een mozaïek van veenweiden en honderden eilandjes. De gids vertelt onderweg over de rijke natuur en het ontstaan van dit bijzondere gebied.
Na de vaartocht word je afgezet aan de Weegbreesingel in Landsmeer, waar je fiets — die met een aparte boot is meegevaren — al voor je klaarstaat. Vanaf hier begint je ontdekkingstocht over land, op basis van de routesuggestie of je eigen route.
Culinaire stops onderweg
Onderweg kun je met een speciale stempelkaart terecht bij diverse lokale (horeca)ondernemers voor smakelijke tussenstops en leuke acties. Je wordt hartelijk ontvangen, een compleet dagje uit in het teken van natuur, beweging en lekker eten en drinken.
Reserveer een plekje!
De Fiets-Vaarexcursie is populair en er is plek voor maximaal 25 deelnemers per tijdslot. Wil je erbij zijn op zaterdag 24 mei? Reserveer dan snel jouw tijdslot (10.00, 12.00 of 14.00 uur) via www.landschapnoordholland.nl/activiteiten