Hoewel de uitslag anders doet vermoeden heeft EVC eigenlijk een kansloze nederlaag geleden in de derby tegen koploper DZS uit Neck. Op voorhand was het wederom puzzelen. Nog steeds geen Jeffrey Karstens, Vincent Wissels en een niet fitte Hamza el Ouahi die wel mee was, maar eigenlijk niet kon spelen. Gelukkig waren Niek van Diepen en Ronald Schut wederom bereid om bij te springen voor deze wedstrijd die voor EVC aanhaken of afhaken betekende in de strijd om de bovenste plaatsen. Het betekende tevens puzzelen met de opstelling, waardoor Mark Uijlenhoed in de spits kwam te spelen.

Helaas heeft het er voor EVC deze wedstrijd eigenlijk geen moment echt ingezeten. DZS heeft een prima team dat het slim speelt. Het trekt zich terug op eigen helft, geeft amper een kans weg en schakelt bij balverlies van de tegenstander razendsnel om. Zo ook in de 5e minuut. Een foutje in de opbouw bij EVC en even later stond de 1-0 op het scorebord. Een paar minuten later viel bijna de gelijkmaker. Een hoekschop van Daniël Kemper werd door Brian Rossenaar met het hoofd verlengd, waarna de bal via de binnenkant van de paal weer het veld in kwam. Dat was pech. Op het half uur was er nog een goede kans voor Milan Greuter, toen hij van buiten naar binnen kwam maar de doelman redde. Verder was er voor EVC geen doorkomen aan, maar kreeg DZS op de counter ook geen heel grote kansen.

In de 40e minuut was daar de volgende tegenvaller. Daniël Kemper kon niet meer verder en werd vervangen door Levi van Zanten, waardoor Mark van de spitspositie werd verlost en zijn eigen plek weer innam. Terwijl een aantal toeschouwers al op weg was naar de kantine viel ook nog de 2-0. Doelman Sjors Out verkeek zich op een poging vanaf de middellijn met een hoekschop tot gevolg. Die werd fraai binnen gekopt, 2-0.

Tweede helft

Na 7 minuten in de tweede helft viel bijna het doelpunt van het jaar. Nog ruim voor de middellijn ondernam Niek een poging met een schot van afstand. De te ver voor zijn doel staande keeper van DZS kreeg er in een uiterste reflex nog een vinger tegenaan, waardoor de bal niet in het doel verdween maar op de lat uiteen spatte. Wederom dikke pech. EVC bleef het wel proberen, maar groten kansen op de aansluitingstreffer kregen het niet. Hoe het wel moet liet DZS in de 68e minuut zien. Een messcherpe counter en de stand was 3-0.

Wedstrijd wel gespeeld dacht iedereen, niet dus. Met nog 12 minuten op de klok werd een voorzet van Levi van Zanten door Vince Mens met binnenkant voet bijzonder fraai afgerond, 3-1. Ineens had EVC weer het geloof, helemaal toen Brian 8 minuten later een dieptebal van David Ikhlifen uitstekend afrondde, 3-2. DZS wankelde, maar de bal wilde voor EVC niet meer goed vallen om toch nog een niet meer verwacht punt mee te pikken.

Volgende week gaat EVC op bezoek bij FC Medemblik voor de laatste wedstrijd van 2025. Daarna is het (gelukkig) winterstop.

Opstelling EVC: Sjors Out (k), Tim Koning (75. Alan Sier), Niek van Diepen, Rafael Smit, Vince Mens, Ronald Schut, Daniël Kemper (40. Levi van Zanten), Mark Uijlenhoed (86. Daoud Ikhlifen), Tom Dijkhuizen, Brian Rossenaar (a), Milan Greuter (75. Timo Ooms).