Vandaag is de nieuwe single van Jan Smit uitgebracht. Het nummer getiteld ‘Ik Zie’ is de eerste single van zijn nieuwe studio-album ‘Met Andere Woorden’ dat 20 september uit komt. Niemand minder dan Edwin Evers werd gevraagd de track te schrijven.
Ruim een jaar geleden werd Edwin benaderd door Jan om een liedje te maken voor zijn nieuwe album. Het album ‘Met Andere Woorden’ bundelt 12 nieuwe liedjes geschreven door bekende Nederlandse componisten. De gedachte achter het liedje is dat mensen na uit elkaar te zijn gegaan misschien wel missen wat ze eigenlijk hadden.
Naast de single zijn er ook drie andere nieuwe nummers digitaal uitgebracht: ‘Hé Mooie Meid’, geschreven door Thomas Berge, ‘Zomer In Het Land’ geschreven door de 3JS en ‘Mocht Je Weggaan Vandaag’ geschreven door Racoon.
Anderhalf jaar geleden opperde Jan Smit het plan 12 gerespecteerde collega’s uit het vak te vragen een liedje voor hem te schrijven. Misschien wel dat ene liedje waarvan zij vinden dat hij het had moeten zingen, maar misschien ook wel die nieuwe uitdagende stijl die hij anders nooit zou hebben geprobeerd. Volledige vrijheid voor de componist, met -zoals altijd- de vertrouwde medewerking van muzikaal genie Thomas Tol, die de volledige productie op zich nam.
Naast Edwin Evers, de 3JS, Thomas Berge en Raccoon wist Jan o.a Sanne Hans, Barry Hay & JB Meijers, Guus Meeuwis, Paskal Jakobsen & Peter Slager van Bløf en Frank Boeijen te strikken voor dit project.
Dit hele project wordt ondersteund met een theatertour getiteld Met Andere Woorden. De tour gaat op 26 september van start in Zaandam en eindigt op 20 december in Winschoten.