Op de meeste kermissen zijn ze al decennialang niet meer weg te denken van de kermis…de botsauto’s. Toch lijkt het erop dat deze attractie er dit jaar niet bij zal zijn op zowel de kermis in Edam als in Volendam.
Het verdwijnen van de botsauto’s zou alles te maken hebben met verschuivingen op beide kermisterreinen. Als we Sebastiaan Vonk van Buro de kermisgids die de kermissen tegenwoordig invult, moeten geloven wordt op het Edamse Damplein de Polyp verplaatst naar de Baanstraat. Hierdoor is er geen plaats meer voor de botsauto’s. In plaats daarvan komt er wel een andere familieattractie. In Volendam komt o.a. het reuzenrad terug, waardoor er een andere indeling moet komen waarbinnen geen plaats meer is voor de botsauto’s.
Volgens Vonk hebben de verschuivingen alles te maken met de landelijke trend die laat zien dat de botsauto’s steeds minder populair worden. Volgens hem willen jongeren op tegenwoordig vooral ‘snelle en hoge attracties’.