Purmerendse brandweerlieden mogen vanaf volgend jaar niet meer sporten in diensttijd. Dat is een van de maatregelen waarmee Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland wil bezuinigen op de uitgaven. Dat meldt het Noordhollands Dagblad.

In Purmerend zal er tevens beknibbeld worden op de maaltijdvergoeding van de 24-uursbezetting op de kazerne en de vergoedingen voor oefenavonden wordt minder.

Bij de veiligheidsregio in zijn algemeenheid komen een functie van afdelingshoofd en een managementfunctie te vervallen. Daarnaast wordt het inhuren van externe ICT-ers verminderd en wordt een vacature voor een medewerker toezicht veranderd in een (goedkopere) administratief medewerker.

De bezuinigingen volgen op de afspraken die deelnemende gemeenten eerder dit jaar hebben gemaakt om met ingang van begin 2021 1 miljoen te bezuinigen. Het bestuur van de veiligheidsregio is echter niet te spreken over de plannen. Men vreest voor een hogere werkdruk met als gevolg kwaliteitsverlies. Daarom heeft de ondernemingsraad een negatief advies gegeven voor de bezuiniging.