Regio – Waar velen momenteel genieten van het mooie zomerweer is het voor de boeren peentjes zweten. De aanhoudende droogte maakt dat alle zeilen bijgezet moeten worden en het nog maar de vraag is of dat genoeg zal zijn.

Door het natte voorjaar konden producten als aardappelen en zaadjes voor uien pas een maand later dan gebruikelijk de grond in en daar komt nu een periode van extreme droogte nog eens bij. Om nog iets van een oogst over te houden straks moet het land momenteel dag en nacht besproeid worden, maar dan nog blijkt het land soms harder uit te drogen dan er bewaterd kan worden.

Voor de meeste gewassen kan er gelukkig gesproeid worden met slootwater en in onze regio is er dan ook nog de mazzel dat er verbouwd wordt op kleigrond (klei houdt vocht beter vast dan bijvoorbeeld zand), maar extra geld kost dit allemaal wel. Naast extra materiaal zijn er ook extra arbeidskrachten nodig en dat kost nu eenmaal geld. Mocht de oogst ondanks alle inspanning straks alsnog tegenvallen, dan zou et zomaar kunnen zijn dat uw regionaal verbouwde aardappelen, uien en spruiten straks iets duurder zijn.