U begrijpt: ook de 4-mei-herdenkingen zien er dit jaar anders uit dan gewoonlijk. Klein en zonder publiek.
Gerdi Verbeet, voorzitter van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, heeft een oproep gedaan om op maandagavond 4 mei in alle gemeentes de Taptoe op trompet te laten horen. Dit in plaats van de Last Post.
In Edam speelt Patricia Sombroek dit boven het Damplein. En in Volendam speelt Martin Tol vanaf de Taptoe vanaf de toren van de Vincentiuskerk. In een aantal andere kernen binnen onze gemeente gebeurt dit via een geluidsopname.
Het tijdstip is ongeveer drie minuten voor 20.00 uur, voorafgaand aan de landelijke twee minuten stilte.
De lokale herdenkingscomités roepen alle omwonenden op om de vlag half stok te hangen en buiten voor de eigen voordeur te luisteren naar de Taptoe.
4 Mei Dodenherdenking bij de L.O.V.E.
Op maandagavond 4 mei zendt de L.O.V.E. een special uit over de aangepaste Dodenherdenking in de gemeente. De uitzending start ná de nationale herdenking.